Projekt wnętrza - Odważny Eklektyzm

W tym mieszkaniu pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa. Nasi klienci postawili przed nami prawdziwe wyzwanie – kolejne ich inwestycyjne mieszkanie, po monochromatycznym lofcie, ma być odważne i funkcjonalne. Odważne co do stylu i kolorystyki, i funkcjonalne na bazie planu otwartego. Nieduży, bo 45-metrowy apartament miał pomieścić wygodną przestrzeń do wypoczynku i gotowania, osobną sypialnię, przestrzenną łazienkę i dużo miejsca do przechowywania, ale przede wszystkim miał robić wrażenie większej przestrzeni.

Inspiracją dla aranżacji było zamiłowanie Inwestorki do niebieskiego, ale w wydaniu pastelowych odcieni, więc odłożyliśmy na bok szarości i schematy – i stworzyliśmy odważne, radosne, eklektyczne wnętrze łączące elementy klasycznych listew sztukateryjnych, frezowanych elementów w odcieniu ceglanym, matowych frontów meblowych w błękicie lodowym i wyrazistego TERRAZZO w płytkach.

Po przekroczeniu progu na starcie mamy efektowne UDERZENIE zdecydowanego deseniu w płytkach i przytulnego odcienia niebieskiego w zabudowie meblowej, a proste kształty, stonowane barwy i podłoga w odcieniu naturalnego drewna łagodzą całą scenerię. Tu sprawa jest zero-jedynkowa – albo potencjalni najemcy pokochają ten PLAN albo pozostaną onieśmieleni, ale na pewno nieobojętni. I właśnie to jest najważniejsze na rynku wynajmu – mieszkanie MUSI się wyróżniać z gąszczu ofert.

Funkcjonalny wymiar wnętrzu nadają przeszklenia. Wyburzając ścianę między salonem, a sypialnią oraz zmieniając konfiguracje wejścia do sypiani mogliśmy zastosować elementy metaloplastyki. Wąskie profile w kolorze białym podkreślają lekkość konstrukcji, a karbowane szkło wprowadza intymność w aneksie sypialnianym. Takie rozwiązanie aranżacyjnie okazało się bardzo udanym pomysłem – łączy i separuje dwa pomieszczenia w zależności od potrzeb sytuacyjnych lokatorów, a światło dzienne wlewające się z obu okien balkonowych powiększając przestrzeń i podkreślając panoramę za oknem. Dodatkowo na uzyskanie większej przestrzeni pozwoliło wprowadzenie luster z podświetleniem LED.

Nie inaczej jest w łazience – tu powielone elementy metaloplastyki i luster w nietypowym kształcie spotykają się z podobną kolorystyką jak w pozostałym apartamencie, co nadaje całości spójności.

Sprawdź inne realizacje

Wszystko zaczyna się od projektu